Přihlášení

Registrace
Zapomenuté heslo

Rozvržení stránek

Pro popis stránek v tomto textu bude využíváno následující označení pro jednotlivé části:


Rozvržení stránek


Registrace

Webové stránky nabízejí různé využití podle toho, jak je uživatel registrován.


  • Neregistrovaný uživatel má viditelné pouze teoretické části o planimetrii (tj. vidí veškeré nabídky, ale příklady z levého menu mu nejsou přístupné).
  • Uživatelé registrovaní jako žáci nebo ostatní mají viditelné příklady ve formě appletů (v horní nabídce je navíc návod, jak s applety pracovat).
  • Učitelé mají umožněno vytvářet písemné práce a vidí veškeré příklady (v horní nabídce je navíc návod, jak s applety pracovat, jak vytvořit písemnou práci/pracovní list a přehled již vytvořených vlastních prací).

Zaregistrovat se můžete v horní nabídce v záložce “Založení účtu“ nebo v přihlašovacím panelu po kliknutí na “Registrace“.


Formulář registrace


Po vyplnění registračního formuláře obdržíte e-mail s aktivačním odkazem. Po jeho otevření je váš účet připraven k používání.


V případě zapomenutí hesla pro přihlášení lze využít odkaz “Zapomenuté heslo“ v přihlašovacím panelu. Budete vyzváni k napsání Vašeho e-mailu, na který Vám bude Vaše heslo zasláno.


Levé menu

Jednotlivé položky v levém menu Vás odkáží na 4 zpracovaná témata z planimetrie. Témata jsou zpracována po teoretické stránce. Jejich pochopení si můžete vyzkoušet na příkladech, které k tématickým celkům přísluší. Po kliknutí na položku “Příklady“ pod příslušným tématem se po přihlášení zobrazí applety nebo i konkrétní příklady (záleží na typu přihlášeného uživatele – žák, učitel, ostatní).


Jak s applety a příklady pracovat, se dozvíte v horním menu, kde se Vám zobrazí další položky, po přihlášení se.


V položce použité symboly se nachází geometrické značení využívané v symbolických zápisech konstrukcí v příkladech/appletech.


V položce “Střípky z historie“ naleznete zkrácený historický vývoj nejen planimetrie, ale i geometrie jako takové.


Ve zdrojích jsou uvedeny publikace, ze kterých jsem čerpala nebo se inspirovala k vytvoření příkladů. U každého příkladu je uveden zdroj, po kliknutí na číslo zdroje se vám autor zobrazí zvýrazněný v položce “Zdroje“ levého menu.


Fórum

Přihlašovací údaje fóra a planimetrických webových stránek nejsou propojeny, a proto jestli chcete na fórum vkládat nějaký příspěvek, musíte se zde znovu registrovat. Příspěvky a komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.


Po kliknutí na úvodní obrázek nebo odkaz “Domů“ se dostanete zpátky na planimetrické stránky.


Fórum


Pokud se Vám nepodaří intuitivně vkládat příspěvek do fóra, požádejte mě o radu na kontaktní e-mail.


Kontakt

Pokud máte nějaké dotazy, které nechcete řešit veřejně na fóru, je možné mě kontaktovat na e-mail uvedený v položce "Kontakt" horního menu.

Copyright © 2014 Radka Szillerová